Decyzja o wdrożeniu żywienia dojelitowego wiąże się z szeregiem obaw i wątpliwości ze strony rodziców. Czy sobie poradzę? Po co męczyć dziecko kolejnymi zabiegami? Co ze wspólnie spędzonym czasem przy posiłku? Posiłek kojarzy się z czasem, podczas którego można skoncentrować się tylko na dziecku, zadbać o jego podstawowe potrzeby, pobyć w bliskości, dzięki czemu buduje się unikatowa więź między dzieckiem a rodzicem.

Po przejściu na żywienie dojelitowe – samo karmienie stanie się prostsze i krótsze, dzięki czemu zyskasz czas, który możesz przeznaczyć na rozwój dziecka, zabawę i budowanie z nim wyjątkowej bliskości i więzi w zupełnie innej formie. Zobacz, jakie alternatywne formy spędzania cennego czasu z dzieckiem proponuje nasz ekspert.

Monika Perkowska

Psycholog, terapeuta dzieci i młodzieży. Pomaga rodzinom nauczyć się ze sobą komunikować, diagnozuje trudności dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, pracuje indywidualnie i grupowo z młodzieżą. Bazuje na budowaniu szczerej relazji z dziećmim i ich rodzinami oraz skupieniu się na ich wspólnie wypracowanych celach terapeutycznych. Pracuje pod stałą superwizją w nurcie poznawczo-behawioralnym, który jest udowodnioną naukowo metodą leczenia

Jest członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego APA

Do pobrania: